/Files/images/2021-2022/1545808987_osvita-2019.jpg

Внутрішня система забезпечення якості освітице сукупність умов, процедур і заходів у закладі освіти, що забезпечують ефективність освітніх та управлінських процесів, які безпосередньо впливають на якість результатів навчання учнів, забезпечують формування їхніх ключових компетентностей, а також сприяють усебічному розвитку особистості учнів (вихованців).

На думку розробників Методичних рекомендацій, існування такої внутрішньої системи в школах дозволить підвищити якість освітніх послуг, довіру до результатів навчання, постійно вдосконалювати освітнє середовище, систему оцінювання учнів, педагогічну діяльність, управлінські процеси тощо.

Закон “Про освіту”
Стаття 41. Система забезпечення якості освіти

1. Метою розбудови та функціонування системи забезпечення якості освіти в Україні є:

-гарантування якості освіти;

-формування довіри суспільства до системи та закладів освіти, органів управління освітою;

-постійне та послідовне підвищення якості освіти;

-допомога закладам освіти та іншим суб’єктам освітньої діяльності у підвищенні якості освіти.

2. Складовими системи забезпечення якості освіти є:

-система забезпечення якості в закладах освіти (внутрішня система забезпечення якості освіти);

-система зовнішнього забезпечення якості освіти;

система забезпечення якості в діяльності органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості освіти.

3. Система забезпечення якості в закладах освіти (внутрішня система забезпечення якості освіти) може включати:

-стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;

-систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

-оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання здобувачів освіти;

-оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної (науково-педагогічної) діяльності педагогічних та науково-педагогічних працівників;

-оприлюднені критерії, правила і процедури оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти;

-забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботи здобувачів освіти;

-забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;

-створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

-інші процедури та заходи, що визначаються спеціальними законами або документами закладу освіти.

4. Система зовнішнього забезпечення якості освіти може включати:

1) інструменти, процедури та заходи забезпечення і підвищення якості освіти, зокрема:

-стандартизацію;

-ліцензування освітньої діяльності;

-акредитацію освітніх програм;

-інституційну акредитацію;

-громадську акредитацію закладів освіти;

-зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання;

-інституційний аудит;

-моніторинг якості освіти;

-атестацію педагогічних працівників;

-сертифікацію педагогічних працівників;

-громадський нагляд;

-інші інструменти, процедури і заходи, що визначаються спеціальними законами;

2) визначені цим Законом і спеціальними законами органи і установи, що відповідають за забезпечення якості освіти, та спеціально уповноважені державою установи, що проводять зовнішнє незалежне оцінювання;

3) незалежні установи оцінювання та забезпечення якості освіти.

5. Система забезпечення якості в діяльності органів управління та установ, що здійснюють зовнішнє забезпечення якості освіти, включає:

-політику та процедури забезпечення якості власної діяльності;

-необхідні ресурси для організації процесів і процедур;

-зовнішній незалежний аудит діяльності (процесів і процедур) відповідних органів і установ.

6. Особливості функціонування системи забезпечення якості на кожному рівні освіти визначаються спеціальними законами

/Files/images/golovna/unnamed.jpg